Ana sayfa » 2018 Yılının Dünya’da Lider Premium Otomotiv Şirketi BMW Group Oldu
Haberler

2018 Yılının Dünya’da Lider Premium Otomotiv Şirketi BMW Group Oldu

Bmw Group 8’inci kez üst üste kendi satış rekorunu 2018 yılında gerçekleştirdiği 2milyon 490 bin 664 adetlik BMW, MINI ve Rolls-Royce satışıyla kırdı.

2018 yılında bir önceki yıla göre %1,1 büyüyerek tarihindeki en yüksek otomobil satışını elde etmiş oldu. Ayrıca şirketin elektrikli otomobillerdeki artış oranı ise %38,4 seviyelerinde.

BMW Group büyümeye devam edecek mi ?

Müşterilerine sunacağı yeni modeller sayesinde bu yıl da unvanını korumak isteyen BMW Group, dünya genelinde pek çok ülkede pazar koşullarının zorlu olacağını öngörüyor. Şirketin unvanını korumak için ilk planı Yeni BMW 3 Serisi ve BMW X7 modelleri.

Grubun en büyük markası BMW, Yeni BMW X2 ile ABD’ ye ek olarak Güney Afrika ve Çin’de de üretilmeye başlayan BMW X3, 2018 yılındaki %1,8’lik satış artışında önemli rol oynadı. Dünyanın en popüler, premium sedanı BMW 5 Serisi ise 328 bin 997 adet satarak BMW’ ye bu başarıyı getiren diğer bir önemli model.

BMW Group yakaladığı bu başarı ile dünyanın bir numaralı premium otomobil üreticisi olma unvanını bir kez daha tescillemiş oldu.

Yorum Ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın