Ana sayfa » 10’uncu Yıla Özel Audi R8 V10 Decennium
Haberler

10’uncu Yıla Özel Audi R8 V10 Decennium

Alman Otomobil üreticisi Audi, V10 motoruna özel 222 adetlik R8 V10 Decennium isimli bir araç üretecek. Bu araç Audi’nin V10 motorunun 10’uncu yılına özel olacak ve ayrıca modelin motor sporlarındaki 10 yıllık başarısını da simgeliyor. Decennium Latincede ‘’10 yıl ‘’ anlamına geliyor ve araç mat bronz ve siyah rengin ağırlıkta olduğu çok özel bir tasarıma sahip.

Bu özel otomobil coupe olarak sunulacak , otomobilde Daytona grisi mat rengi, ön spoiler, 20 inç jantlar, difüzörde kullanılan parlak siyah renk ve yan eşikler ile öne çıkıyor. Emme manifoldu da bir hayli agresif olan aracın 5.2 litrelik FSI motoru mat bronz renkte. Özel olarak tasarlanan siyah Audi logosunun yanı sıra yan aynaları ve yan tasarımı karbon fiberden.  R8 V10 Decennium gri, mavi, siyah ve gümüş dış renk seçenekleriyle satışa sunulacak.

İç tasarımda ise siyah rengin ağırlığı ile karbon fiber eklemeler mevcut, ayrıca özel direksiyon ve ön konsoldaki ‘’Decennium’’ logosu ve sportif dikişli koltuklar otomobilin ne kadar özel olduğunu hissetmenizi sağlıyor.

Audi R8 V10 Decennium’un kalbinde yer alan 5,2 FSI motor, 620 HP güce ve 580 Nm torka sahip. 0’dan saatte 100 kilometre hıza sadece 3,1 saniyede çıkan otomobilin azami hızı ise 331 kilometre.

Etiketler

Yorum Ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın