Ana sayfa » Volkswagen Yeni T-Cross Modelini Tanıttı
Haberler

Volkswagen Yeni T-Cross Modelini Tanıttı

Volkswagen merakla beklenen yeni SUV modelini Amsterdam’da tanıttı. Tamamen yeni olarak geliştirilen ve şehir içi kullanım için tasarlanan model epey bir dikkat çekeceğe benziyor.

T-Roc’ tan daha kısa boyutlarıyla daha kompakt ve şehir içi kullanıma daha uygun olan T-Cross, Volkswagen’ in ürün yelpazesine girdi. Model MQB- Modüler Platform Yönetimi’ ne göre tasarlandı ve 4,11 metre uzunluğu, 2,56 metre genişliğindeki aks mesafesi ile geniş bir iç mekan sağlıyor.

385 litrelik bagaj hacmi arka koltukları 14 cm’ye kadar ileri kaydırarak 455 litreye kadar çıkarılabiliyor. Arka koltuklar tamamen veya kısmen yatırıldığında 1281 litrelik bagaj hacmi elde etmek mümkün.

T-Cross üst segment otomobillere özgü olan donanım seçeneklerinin opsiyonel listesinde barındırıyor. Listede; Yaya Algılama Sistemi ve Şehir İçi Acil Fren Destek özelliği ile Ön Bölge Asistanı, Şerit Takip Asistanı, Yokuş Kalkış Asistanı, Kör Nokta Uyarı Sistemi, Şerit Değiştirme Asistanı ile birlikte bunlara ek olarak; Adaptif Hız Sabitleyici , Paralel Park Asistanı ve Yorgunluk Tespit Sistemi bulunuyor.

Dizel motor seçeneği sadece 1.6 TDI ile 95 PS gücünde olarak satılacak modelin, benzinli motor seçenekleri ise; üç silindirli 1,0 TSI ile 95 PS ve 115 PS güç seçenekleri ve en üst seçenek olan dört silindirli 1,5 TSI motor ile 150 PS güç seçeneği ile satışa sunulacak. En güncel Avrupa emisyon standartlarına uygun olarak üretilecek motorların, Türkiye’ de satışa sunulacak modelleri ile ilgili çalışmalar devam ediyor.

Etiketler

Yorum Ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın