Ana sayfa » Yeni Renault Clio
Haberler

Yeni Renault Clio

Renault, Türkiye’ de ürettiği Clio’ nun yeni neslinin üzerindeki örtüyü kaldırdı. Sınıfının en iddialı modellerinden biri olan Clio, tasarım anlamında çok önemli değişiklikler geçirmese de önceki modeline göre daha modern ve olgun bir görünüm almış.

Ön bölümde C formlu LED gündüz farlarıyla, bir üst sınıftaki Megane’ ı hatırlatarak, Renault’ un güncel aile yüzüne kavuşmuş.

Yeni modelde dördüncü neslinden farklı olarak C sütununda ek bir cam yok, gizli arka kapı kolları ise devamlılığını sürdürmüş durumda. Arka koltukların katlanabilir özelliği sayesinde düz bir yükleme alanı elde ederek pratik olacağının sinyallerini verdi. Yeni Clio bagaj hacmi olarak  391 litreye ulaşarak, sınıfının en iyileri arasında yer aldı.

Mevcut modeldeki GT-Line donanımının yerini yeni modelde R.S. Line alırken, ilk kez sunulacak olan INITIALE PARIS versiyonu daha fazla lüks ve estetik isteyen müşterilere hitap edecek.

Yeni modelin iki hibrit versiyon ile birlikte, 1,0 lt , 1,33 lt benzinli ve 1,5 lt dizel motor seçenekleriyle satışa sunulması bekleniyor. Otomobilde bu kez karoser tipi üretilmeyecek ve yeni modelin yılın ikinci yarısında, yaz döneminde satışa sunulması planlanıyor.

Etiketler

Yorum Ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın